Rýchla a ľahká preprava s pomocou vozíkov na kolieskach

Riadenie skladových zásob nie je až taká hračka, ako sa to na prvý pohľad môže zdať. Pri plánovaní v sklade a riadení logistiky je potrebné mať vopred pripravený a dobre prepracovaný systém. Nie vždy sa všetko dá premiestniť len s pomocou ľudskej sily, a preto v takýchto prípadoch na rad prichádzajú rôzni skladoví pomocníci. Jedným z takýchto pomocníkov, ktorých si môžeme najčastejšie v skladových priestoroch všimnúť, sú aj prepravné vozíky rôznych typov, veľkostí a prevedení. Vozíky možno prispôsobovať podľa zamerania odvetvia a konkrétnych skladových či výrobných priestorov, a to napríklad vozíky pre technický, potravinársky, automobilový alebo iný priemysel.

prepravný vozík

Podľa toho o aký priemysel alebo odvetvie sa jedná je možné tým pádom vyberať nie len veľkosť a typ samotného vozíka, ale taktiež aj jeho ďalšie prispôsobenia, ako napríklad vysokú odolnosť voči rôznym látkami pri chemickom priemysle, prípadne schopnosť odniesť aj naozaj ťažkú záťaž pri naložení súčiastkami alebo iným obsahom vyššej hmotnosti. Správny vozík však musí byť k tomu, aby spĺňal svoju úlohu užitočného pomocníka, ktorý nie len urýchli celý proces prepravy, ale aj uľahčí manipuláciu s ťažkým tovarom, byť vybavený kolieskami na vozíky.

kolieska na vozíku

Práve príslušenstvo v podobe koliesok robí z vozíka ideálny prepravný nástroj, pomocou ktorého možno raz-dva premiestniť čokoľvek potrebné. Pri výbere koliesok treba dávať pozor na to, aby spĺňali dodatočné vlastnosti, ako je napríklad gumová úprava proti šmyku, odolnosť voči vyšším či nižším teplotám a iné. Kvalitné kolieska majú rovnako ako aj vozíky dlhú životnosť, avšak tá nie je nekonečná a občas sa jednoducho opotrebujú a je nevyhnutné ich vymeniť za nové. V prípade poškodených koliesok nie je hneď nutné kupovať nový vozík, ale naopak môžete vymeniť iba samotné kolieska za náhradný diel. Nové náhradné diely, ale aj množstvo iného príslušenstva pre vozíky nájdete na PKgroup.sk.

Podobné príspevky