Skleněné zábradlí pro balkony bytových domů

Čaká vás revitalizácia vášho bytového domu a na domovej schôdzi ste sa doteraz nedohodli na konečnom projekte stavebných prác? Už máte jasno napríklad v type a farbe fasády, v riešení domových dverí, v koncepcii vnútorného vybavenia a usporiadania spoločných priestorov, ale stále neviete, akému dať prednosť zábradlia na jednotlivé lodžie? Poradíme vám. Obráťte sa dôverou na špecializovanú firmu, ktorá inštaluje sklenené zábradlia, alebo kompletne lodžia zasklieva.

sklenené zábradlie

Sklo má v tomto smere celý rad výhod, ale začnime pekne po poriadku. V prvom rade to bude znamenať ďalší významný krok na vylepšenie celkového vzhľadu objektu. Zasklené balkóny vyzerajú veľmi elegantne, čo zvyšuje ako úžitkovú, tak aj predajnú hodnotu bytov v takom dome, a už na prvý pohľad bude každému zrejmé, že váš dom sa obliekol do elegantného a niekedy až luxusného kabátu.

zábradlie zo skla

Ďalším významným pozitívnym ukazovateľom je súkromie. Hoci sa jedná o sklo, je možné balkón zaskliť tak, že spodná časť bude zhotovená z mliečneho skla, teda nemusíte potom mať obavy z nedostatku intimity, keď sa rozhodnete na balkóne tráviť pekný večer pri skladacom stolíku a hrnčeku kávy. Horná presklená časť sa potom vybaví sklom úplne transparentným, a to už ohľadom súkromia nebude mať na jeho narušovanie zásadný vplyv.

Čo vás však bude veľmi zaujímať, je predĺženie obytného priestoru o ďalšie metre. V zime za silnejších mrazov sa tu síce promenádovať nebudete, ale zasklený priestor výborne izoluje teplo, podobne ako skleník. Bude pomerne mnoho dní, kedy si tu budete môcť dovoliť tráviť veľa času s kamarátmi alebo osamote, a to aj v zimných mesiacoch, kedy Slnko lodžiu prehreje aj pri teplotách pod nulou. Zasklením lodžie vám teda vznikne akási zimná záhrada, s potrebným súkromím, tým pádom sa vám rozšírený bytový priestor môže hodiť pre lepší kontakt s okolitou prírodou či prostredím, v ktorom žijete.

Podobné príspevky