Samotné sklenené tabule by nedokázali v priestore stáť bez toho, aby neboli ukotvené

Mestá sa rozrastajú, pribúdajú v nich nové a moderné budovy, siahajúce až k oblakom, s množstvom bytových jednotiek či kancelárskych priestorov s jedným výrazným spoločným znakom, a tým sú všadeprítomné sklenené plochy a konštrukcie.

Výškové budovy s presklenými fasádami, byty v technickom štýle či administratíva s takzvanými open air kanceláriami, kde je jeden veľký priestor, a ten je možné presklenými priečkami rozdeliť na menšie plochy podľa požiadaviek nájomcu, všade tam prevládajú sklenené konštrukcie, a tie je potrebné dôkladne ukotviť k jestvujúcim stenám alebo vzájomne pospájať. Na tento a podobné účely sa používajú takzvané JS03BA spojky stabilizačných tyčí.

Veľa skla znamená aj veľa svetla

Statická stabilita stien je základný predpoklad bezpečnej funkcie priečok, bez ohrozenia zdravia a životov ľudí, kotviace prvky a spojky musia byť použité na ich spájanie, ale aj na ukončenie ostrých hrán skla alebo oceľových prvkov. Spoločnosť LM-MONT je dodávateľom týchto súčastí sklenených a hliníkových konštrukcií, ktoré sa na tento účel používajú.

Pod označením JS03BA sa skrýva koncová spojka pre spojenie skla a tyče, ako mnoho iných častí príslušenstva zasklených stien sa aj tieto spojky vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele. Podľa požiadavky investora či návrhu projektanta môže mať lesklý alebo matný povrch. Vhodná a určená je pre spájanie skla, ktoré má hrúbku v rozmedzí 6, 8 a 10mm.

Dbať na bezpečnosť konštrukcií je nutné

Používať všetky prvky a zariadenie v priestore, kde sa pohybujeme každý deň aj niekoľko hodín, musí byť bezpečné pre všetkých, ktorí sa v ňom pohybujú. To musia zaistiť firmy, realizujúce dielo a inštalujúce zariadenie či vybavenie budov, no dnes to nie je problém, keďže existuje mnoho funkčných a spoľahlivých riešení konštrukcií, vyhovujúcich po každej stránke. Stačí osloviť správnu firmu a dôverovať jej skúsenostiam, ktoré pretavuje do kvalitných a bezpečných realizácií.

Podobné príspevky