Zdravú polohu počas spánku zaistí kvalitný matrac

Nákup postele a matraca nie je bežným úkonom, nekupujeme ich každý deň ani každý rok, ale ak siahneme po kvalite, matrac by mal vydržať po celý čas, ktorý udáva výrobca. Jeho ortopedické a zdravotné prevedenie spolu s kvalitnými materiálmi by mali byť zárukou správnej polohy tela počas spánku, a tiež dodržania hygienických a antibakteriálnych požiadaviek.

Nielen dizajn, ale aj kvalita je rozhodujúca

Spoločnosť SEGUM je výrobca slovenských matracov a postelí, pri ich zhotovovaní používa prírodné materiály a pozornosť venuje aj antibakteriálnej úprave, pretože stále viac zákazníkov si kladie túto podmienku vzhľadom na rast alergikov. Na trh firma priniesla matrace pružinové matrace pružinové a taštičkové, obidva typy sú zárukou zdravého spánku. Zákazníci za rozhodujú podľa toho, komu ktorý typ vyhovuje viac.

Základ správnej polohy tela pri spánku je prvým predpokladom zdravého a kvalitného spánku, preto treba matrac vyberať s ohľadom na viaceré vlastnosti a benefity, ktoré ponúkajú. Výraznou skupinou matracov sú pružinové matrace, pri tvorbe ktorých sa používa pružina, ktorá sa očaluní rozličnými materiálmi podľa toho, o aký typ matraca ide. Pružina tak zaistí požadovaný ortopedický efekt. Bonell je názov základnej pružiny, spoznáte ju tvrdším pocitom pri ležaní na matraci. Optimálna hrúbka drôtu je 2,2mm, ale používajú sa aj dve hrúbky, ak je potrebné zmeniť tvrdosť matraca.

Zloženie si vyskúšajte počas spánku

Tieto Bonell matrace majú dlhú životnosť, pretože pružina v nich je chránená pred ostatnými časťami matraca platňou z lisovaného kokosového vlákna. Jedným druhom je SEGUM mega matrac, jeho nosnosť je do 150kg, pružinu stužujú pásy odolnej peny a chráni ju aj pevný LISTEX. Obalená je z jednej strany gumokokosovou doskou a z druhej strany latexovou penou, ktorá má hrúbku 5 cm. Matrac je na jednej strane stredne tvrdý a na druhej tvrdý. Iným typom je PROZONE LATEX, matrac, ktorý tvorí kombinácia platní z latexu a gumokokosových dosiek rozličných hrúbok. Takisto má obalenú pružinu latexom a gumokokosom, ktoré tvoria dve rozličné tvrdosti matraca. Môžete si ho obrátiť na tú stranu, ktorá vám viac vyhovuje.

Podobné príspevky