Kupujeme s rodičmi dvojgeneračný dom

Spôsobov riešenia bývania je celý rad, a hoci sa nám snažia niektorí ľudia vnútiť model nájomného bývania, ktorý je výhodný iba pre nájomcov, nie pre nájomníkov, stále našťastie na verejnosti prevláda zdravý sedliacky rozum a ľudia sa snažia zaistiť bývanie po svojom, a hlavne vo vlastným. Môžete si buď zaobstarať vlastný byt v panelovom dome, alebo malý starší rodinný domček či dokonca novostavbu, avšak veľmi výhodné je udržiavať kontakt s vašimi rodičmi a spoločnými silami sa dopomôcť k dvojgeneračnému domu s dvoma poschodiami. Mladí obvykle obývajú horné poschodie a starí bývajú na prízemí, je to výhodné najmä kvôli zníženiu nákladov na vykurovanie, údržbu objektu, aj z praktických dôvodov, kedy sa v dome obvykle niekto vždy zdržiava, čo odrádza zlodeja a podobné nekalé živly.

veľké okno

Obstaranie dvojgeneračných domov môže sprevádzať aj výmena okien. V starších domoch sa stále môžu vyskytovať okná drevené, dvojdielne, bez vákuovaných skiel, a to predstavuje pre vaše bývanie množstvo problematických situácií. V prvom rade staré okná horšie izolujú od vonkajšieho hluku, niekedy je to tak markantné, že počujete zvonku veľmi zreteľne aj ľudské hlasy, a neznesiteľné je to najmä, pokiaľ pod vami vedie frekventovaná cesta. Nevákuované sklá tiež lepšie prepúšťajú zvonku teplo smerom dovnútra, alebo zvnútra smerom von teplo z vykurovaného prostredia, takže je vám v lete vo vnútri domu väčšie teplo, a v zime zas zbytočne vyhadzujete peniaze za vykurovanie.

kvet za oknom

Plastové okná v ponuke https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/plastove-okna-a-dvere/ tiež vôbec nemusíte natierať, avšak nátery drevených okien predstavujú pomerne náročný pracovný cyklus aj niekoľkých týždňov, kde sa okná musia najskôr plameňom opáliť (odstrániť starý náter), a následne zbrúsiť, natrieť základovou farbou, a následne dvoma vrstvami emailu. Plastové okná teda natierať nemusíte, a ak chcete mať v obývačke okna napríklad modré, stačí si vybrať odtieň modrej farby, a máte postarané.

Podobné príspevky