Plastové okná, áno alebo nie?

Túžite vymeniť svoje staré drevené okná za nové plastové? Pozerali ste si množstvo ponúk a vyhotovení plastových okien, a neviete sa rozhodnúť, či si ich nechať namontovať alebo nie? Pozrieme sa na ich výhody, ale aj na nevýhody, ktoré v sebe skrývajú. Už pomaly každý panelový dom má plastové okná lmmont.sk. Vidíme to skoro na každom byte. Ako to, že si ľudia vymieňajú svoje staré okná práve za plastové? Samozrejme, každý typ okien má aj svoje plusy a mínusy. Nevieme pre to povedať, ktorý druh okien je naozaj ten najlepší. Avšak môžme povedať, že plastové okná patria k tým najobľúbenejším. Aspoň v panelákových bytoch. V rodinných domoch uprednostňujú iný druh okien.

okná v paneláku

Veľkou výhodou plastových okien je ich nízka údržba. Tým myslím ošetrovanie lakom a natieranie, ako to je pri drevených oknách. Plastové okná jednoducho pretriete mokrou handričkou a sklo na nich vyčistíte okenou alebo vhodným čistiacim prípravkom určeným práve na okná. Ďalšou výhodou je ich dlhá životnosť. Nemusíte ich po pár rokoch meniť. Avšak aj tu závisí veľa faktorov. Ak vám ich nesprávne namontujú, môžete na dlhú životnosť zabudnúť. Aj pri nesprávnej manipulácii s plastovými oknami vám okná dlho naozaj nevydržia.

obľúbenosť okien

Plastové okná sa stali čoraz obľúbenejšou voľbou, keď si chceme vymeniť naše staré okná. Dôvodom sú aj ich izolačné vlastnosti. Mnohé sú vyrobené z viacnásobných skiel, ktoré tlmia hluk a šetria náklady na vykurovanie kvôli tesniacim profilom. Navyše veľkou výhodou je, že máte na výber zo širokej ponuky rôznych vyhotovení a aj cena je nižšia, oproti iným typom okien. Práve kvôli nižšej cene sú dostupnejšie pre množstvo ľudí s nižšími príjmami.

Ako každý výrobok, aj plastové okná majú svoje nevýhody. Drevené okná vám vydržia určite viac rokov, ako tie plastové. Keď sa vám pokazí plastové okno, budete musieť zavolať technika, aby vám ho opravil. Keďže sú vyrobené z plastu, veľmi tým zaťažujú životné prostredie. Ich výroba je teda nebezpečná pre životné prostredie. Výhodou plastových okien je aj to, že väčšina sú v bielej farbe, ktoré môžete veľmi ľahko skombinovať s dizajnom vášho bytu. K bielemu vyhotoveniu sa hodí naozaj čokoľvek.

Podobné príspevky