Rozmery okien pri ich výrobe z hliníka nehrajú rolu

Dvere a okná patria k nehnuteľnostiam, to sa nemení už celé veky, čo sa však mení, je materiál, z ktorého sa vyrábajú. V dávnych časoch bolo najdostupnejšie drevo, tak ho ľudia využívali na výrobu všelijakých súčastí obydlia, striech, plotov, okenných rámov aj dverí. Po uplynutí stoviek rokov sa však naša pozornosť upriamuje na moderné materiály, ktorých vlastnosti viac vyhovujú súčasným trendom.

Veľké domy, veľa okien

Hliník by sme mohli nazvať nezničiteľným, jeho vlastnosti nám ponúkajú možnosť využívať ho v mnohých polohách, nielen čo sa dizajnu týka, ale aj rozmerov produktov, povrchových úprav a štýlov. Interiéry aj exteriér budú vďačné za oživenie v podobe hliníkových konštrukcií, pretože sa hodia do každého architektonického štýlu. Dvere či okná už nenavrhujeme iba ako nutnú súčasť budov, ale hlinikove okna cena musia spĺňať aj prísne kritériá tepelnej izolácie, spolu s ňou sa na zreteľ berie aj ich kvalita a nadčasovosť materiálu.

Posledné trendy hovoria, že budovy sa navrhujú s veľkými sklenenými plochami, ktoré tvoria okná, a keďže si vyžadujú aj izolačné zasklenie, hliníkové rámy dokážu udržať aj tri sklá naraz, pritom nezáleží na veľkosti a rozmeroch okien. V prípade potreby takýchto okien sa môžete obrátiť na spoločnosť ALUPROF, ktorá dodáva na stavby funkčné, dymotesné, protipožiarne a tepelne odolné produkty. Ich konštrukcie spĺňajú požiadavky na najmodernejšie a dizajnovo originálne vypracovanie.

Presklené plochy prevažujú nad murovanými

Hliníkové okná spolu so zasklením disponujú certifikátmi z Inštitútu pasívnych domov PHI Darmstadt, momentálne je na trhu systém MB-104 Passive, s prepracovaným dizajnom a kvalitným vypracovaním. Spoločnosť svoje produkty a konštrukčné systémy dodáva na mnohé stavby na celom svete, no okrem nich sa svojimi kvalitnými realizáciami môže pochváliť aj spoločnosť Schüco. Takisto sa venuje predaju okenných systémov z hliníka, ktoré dokážu poskytnúť požadovaný komfort, energetickú úspornosť či bezpečnosť, ale aj nadčasovosť celého diela. Hliníkové okná sú však o niečo drahšie ako ostatné druhy, ale „za“ hovorí hlavne ich kvalita a dlhá životnosť, počas ktorej rámy iba utierate a leštíte vhodnými prípravkom, táto jednoduchá údržba ich udrží dlho vo výbornom stave.

Podobné príspevky