Módny trend šiltovka

Táto už dnes preslávená pokrývka hlavy sa stala pevnou súčasťou šatníka mnohých moderných ľudí. Prispôsobila sa dnešnej modernej dobe, ktorá je plná vychytávok a inovácií. Preto, sa aj šiltovky zvyknú označiť ako elegantné a príťažlivé módne doplnky, ktoré idú s dobou. Tento módny doplnok môžete použiť prakticky k čomukoľvek. V horúcom období sú nám šiltovky veľmi nápomocné, keďže slniečko, ktoré sa nás rozhodlo “navštíviť” vie byť občas naozaj ostré a nepríjemne. Ochránia nás aj pred možným úpalom, ktorý vie byť naozaj nepríjemným a neželaným “suvenírov, ktorí si môžete odniesť napríklad z dovolenky alebo z nejakej prechádzky vo voľnej prírode. Plnia, teda estetickú funkciu, kde daný užívateľ používa šiltovku len čisto, ako módny doplnok k svojmu outfitu a prevenčných Šiltoviek je niekoľko druhov, ktoré sú ľahko rozpoznateľné už na prvý pohľad.

šiltovka

Líšia sa svojim strihom, ale tiež tvarom. Šiltovky s rovným šiltom sa nazývajú snapback. V zadnej časti šiltovky sa nachádza platový pásik, ktorý slúži na reguláciu veľkosti šiltovky. Obľúbené sú hlavne mladej generácie. Takúto šiltovka sa taktiež veľmi často objasňuje v street kultúre, čiže napríklad u skejterov či hop-hopových nadšencov. Takáto šiltovka sa zvykne nosiť aj otočená so šiltom dozadu, či smerom na stranu. Opakom týchto šiltoviek sú šiltovky strapback (stretnúť sa môžete aj s názvom fitted). Tieto šiltovky nevlastnia žiadne pásik ani žiadny podobný systém, ktorý by umožňoval ich reguláciu veľkosti. Preto sa odporúča kúpiť presnú veľkosť, ktorá vám ideálne sadne na obvod vašej nový. Šiltovky sú, ale vyrábané z elastického a pružného materiálu, ktorý s flexibilitou rozhodne problém nemá. Šiltovky sa prispôsobia ideálne na rozmery vašej hlavy.

šiltovka

Ich nosenie je oveľa pevnejšie (lepšie držia) a komfortnejšie, ako je to u mnoho iných šiltoviek, ktoré vlastnia regulovaci pásik. Ďalší rozdiel okrem toho, že sa nedajú regulovať je ten, že strapback šiltovky majú narozdiel od snapback zahnutý šilt. Tento druh šiltoviek využívajú profesionálni bejzbalisti. Praktické využite nachádza aj šiltovka s názvom trucker. V zadnej časti šiltovky sa nachádza praktická sieťka, ktorá ma svoje opodstatnenie. Sieťka spôsobuje to, že takáto šiltovka je dostatočná vzdušná a tým pádom zabraňuje nadmerne potenie. Šiltovky sa odporúča nosiť vo vysokých horúčavách, kde vám budú určite nápomocné. Takéto šiltovky sa zvyknú označovať aj ako truckerky. Ich názov úzko súvisí s ich vznikom. Zo začiatku používali takýto typ šiltovky výlučne kamionisti, ktorý trávi veľa hodín na cestách, preto sa ich sieťka, ktorá ma za následok dostatočne odvetrávania naozaj zišla.

Podobné príspevky