Ako sa zorientovať v strihoch pánskych džínsov?

0cm m 0cm 8pt“>Kým väčšinou ženy sú tie, ktoré sa považujú za odborníčky na módu a najnovšie trendy, muži môžu byť rovnako milovníkmi módnych trendov a sledovať novinky zo sveta módy. Mužov v móde by sme preto za žiadnych okolností nemali podceňovať, pričom dôkazom sú desiatky úspešných pánov módnych návrhov, ktorí hýbu módnym svetom a každoročne určujú nové trendy na ďalší rok. Niektorí muži však na módu a sledovanie módnych trendov jednoducho nemajú čas alebo ich vkus ich až tak príliš nezaujíma a uspokoja sa s čímkoľvek, čo nájdu v obchode. Podobne ako v prípade ženských džínsov, sa však aj tie mužské rozdeľujú podľa viacerých strihov, ale nie všetky lahodia každej mužskej postave. Ak vás teda aspoň trochu zaujíma to, aby ste vyzerali štýlovo a oblečenie vám dobre na vašej postave sedelo, mali by ste s výberom strihu riflí nechať poradiť. Typy pánskych džínsov Big Star Jeans sa delia najčastejšie na nasledujúce strihy: rovné (straight), široké/voľné (loose), úzke/obtiahnuté (slim fit/skinny), pohodlné a voľnejšie joggery alebo zúžené džínsy (tzv. tappered).

džínsy a opasok

Základným a najdôležitejším pravidlom je samozrejme poznať svoju správnu veľkosť a ideálne aj konkrétne rozmery, na základe ktorých môžete potom vyberať. Pokiaľ veľkosť ani rozmery nepoznáte a rozhodujete sa podľa vášho oka, určite sa vám už stalo, že ste si kúpili džínsy alebo aj iné nohavice, ktoré boli príliš veľké, úzke či krátke alebo naopak dlhé. Už len samotný výber správnej veľkosti riflí, ktoré vám dobre sadnú na postavu, dokáže urobiť vizuálne veľa. Keď nie je vaša postava príliš vysoká, zvoliť by ste mali skôr rovný strih džínsov, ktoré dokážu nohy opticky predĺžiť.

rovný strih džínsov

Pozor treba, ale dávať pri zavalitejšej postave, pretože ak máte pár kíl navyše, hodiť sa vám budú rifle voľnejšie, avšak sledujte to, aby nohavice neboli až moc voľné, pretože môžu dojmu z vašej postavy skôr uškodiť a ešte ju zbytočne viac rozšíriť. Na vytvorenie optickej ilúzie zoštíhlenia či doladenia elegantnejšieho outfitu môžete zase zvoliť džínsy úzke, ktoré nie len, že pekne nohy vytvarujú, ale skvele sadnú taktiež na každú postavu. Rovnako, však v tomto prípade treba dávať pozor na to, aby rifle neboli až príliš úzke a postavu tým pádom nedeformovali.

Podobné príspevky