Činnosť s názvom krtkovanie

Krtkovanie je plynulý, ale zároveň účinný proces čistenia zapchatej kanalizácie. Kanalizácia patrí k najdôležitejším technickým systémom, ktoré používajú všetky domácnosti, školy, firmy, obchodné domy či iné spoločenské priestory. Kanalizácia je potrebná prakticky každý jeden deň, a to pre širokú verejnosť. S kanalizáciou sú úzko späté aj všetky sanitárne zariadenia, ako je záchod, bidet, pisoár, vaňa či umývadlo. Kanalizácia zaručuje prívod, ale zároveň aj odvod odpadovej vody. Dôležité je, aby tieto zariadenia či už vo WC, ako je záchod, umývadlo, ale v prípade kuchyne to môže byť drez fungovali tak, ako majú. Dôvodom upchatia týchto zariadení môžu byť vlasy, špina, prach či iné drobné predmety, ktoré majú tendenciu ľahko sa upchať a tým pádom blokujú vodu.

krtkovanie

Najčastejšie sa zvykne upchávať práve už spomínaný drez. Keďže sa nachádza v kuchyni často v ňom končia malé či veľké zvyšky jedál. Tie sa následne môžu upchať v kanalizácii a spôsobia tak neželaný poruchový stav, čiže upchatie kanalizácie. Odporúča sa, preto nevyhadzovať do drezu žiadne zvyšky jedla. Upchatie sa nemusí prejaviť ihneď, ale až po nahromadení rôznych usadenín. Zvyšky jedál je, preto dobre “presunúť” do drvičky kuchynského odpadu (ak je k dispozícii) alebo v prípade prístupnosti k hospodárskym zvieratám zvyšky nechať im. Ak sa povie krtkovanie mnohých napadne, že sa jedna o účinný a efektívny spôsob, pri ktorom je hlavná priorita zariadiť to, aby bola prevádzka kanalizácie v bezporuchovom a prechodnom stave.

krtkovanie

Krtkovanie prebieha špeciálnym čistením, kde ide o to, aby kanalizačné potrubia boli opäť plné prechodne. To bude mať za následok to, že prívod, ale aj odpad vody bude mohol opäť voľne pretekať potrubím. Každé takéto čistenie sa vykonáva špeciálnou pomôckou, ktorá sa nazýva špirála. V dnešnej modernej dobe plnej technickej vymoženosti sa už zvyknú používať elektromagnetické špirály. Práve táto pomôcka ma za úlohu prebíjať odpad a usadeniny, ktoré blokujú kanalizáciu. Nemá problém preraziť aj stvrdnuté usadeniny, ktoré sa môžu často nachádzať v kanalizačnom potrubí naozaj dlhú dobu.

Podobné príspevky