Luxus v každej domácnosti? Záclony a závesy vám s tým pomôžu!

Krása interiéru nespočíva len v jeho nábytku, ale aj v doplnkoch, ktoré ho dotvárajú. Vďaka týmto doplnkom môžete dopriať vašej domácnosti nádych luxusu za veľmi priaznivú cenu. Pripravili sme pre vás zopár rád a tipov, ktoré vám pomôžu dodať domácnosti príjemné čaro.

Prepych ako na zámku s romantickými závesmi

Sklenené dvere na terasu alebo francúzske okná sú v dnešnej dobe výborným spôsobom, ako presvetliť interiér. So svetlom však prichádza aj značná strata súkromia – hlavne, ak máte okná otočené smerom do ulice. V takomto prípade vám odporúčame luxusné závesy, ktoré môžu počas horúčav príjemne schladiť interiér a pre väčšie súkromie ich stačí len zatiahnuť.

Vedeli ste, že…
… závesy a záclony zlepšujú tepelnú izoláciu okien?

Doprajte si viac súkromia s kvalitnými záclonami

Kvalitné záclony z odolných materiálov by nemali chýbať na žiadnom okne. Ich motív môže krásne doplniť vzhľad interiéru, ktorý zároveň oživia. Pri otvorenom okne chránia miestnosti pred hmyzom alebo príliš ostrým svetlom a v noci zase prispievajú k vášmu súkromiu.
V ponuke nájdete veľké množstvo motívov a rozmerov, takže nech už máte doma akékoľvek okná, určite nájdete záclony, ktoré na ne perfektne sadnú. Ak potrebujete doplniť fádny vzhľad modernejšieho interiéru alebo rustikálne orientovanej miestnosti, vyskúšajte hotové záclony, ktoré dokážu so svojimi farebnými kombináciami skutočné zázraky.

zaclona

Prikrývky na posteľ – stačí rozprestrieť a máte ustlané

Postele zaberajú značnú časť našich spální, a tak je na mieste dať si záležať na ich vzhľade. Ak nechcete investovať čas do výberu plachiet a obliečok na paplóny a periny, máme pre vás elegantné riešenie. Vyskúšajte prikrývky na posteľ, ktoré zjednotia vzhľad každej postele. Nemusíte sa tak strachovať o to, či sa hodí obliečka vankúšov k obliečke paplónu, alebo k zbytku izby. Ráno vám stačí rozprestrieť prikrývku na posteľ a dokonalý vzhľad spálne máte hotový raz-dva.

prikryvka_postel

Podsedáky vdýchnu jedálni nový život

V každej jedálni udrie do očí ako prvý jedálenský stôl, ktorý môže byť prekrytý obrusom alebo dekorovaný rôznymi doplnkami. Na vzhľade jedálne sa však podieľajú aj stoličky, ktoré nemusia mať vždy obyčajný vzhľad dreva. Pohodlné podsedáky skrášlia domáce posedenie, dodajú jedálni luxusnú atmosféru a zároveň ochránia lakovaný povrch stoličiek.

Ak potrebujete oživiť váš interiér a radi by ste pri tom ušetrili, vyskúšajte doplnky do spálne alebo do jedálne, ktoré dajú svojimi motívmi nový dych akokoľvek ladenému interiéru. Široká ponuka záclon, závesov alebo podsedákov sa postará o to, aby ste vytvorili vo vašej domácnosti aj za malé peniaze luxusnú atmosféru.