Čo robiť pri prechladnutiu?

Zdravie – čo robiť pri prechladnutí?

Mnoho z nás je v každodennom záprahu a často si ani neuvedomujeme, že namiesto neustálej práce by sme si mali tiež skôr trochu oddýchnuť. A ak sme ešte z toho navyše v strese, pramení z toho rôzne ochorenia. Napríklad aj zo stresu môžeme dostať chrípku. Alebo tiež z toho, že chodíme málo oblečenia av zime ako na ulítnutie. Každopádne, keď už sa niečo také stane a my ochorieme, pre mnohých z nás to znamená hotový horor, pretože musíme ležať doma v posteli a vykurýrovať sa. Cpeme do seba jeden paralen za druhým, ale ono to očividne nepomáha. A čo tak skúsiť babské rady, ktoré všade odporúčajú? Možno, že by ste sa týmto článkom mohli aj trochu inšpirovať. Ideme na to.

caj

Prvý tip: Ovocie, zelenina

Ako prevenciu pred chorobami vrelo odporúčam úplne jednoduchú vec, a to: začať jesť každý deň buď ovocie, zeleninu, alebo oboje. Zelenina a ovocie v sebe majú vitamíny a práve tie potrebujete ako v situácii keď ste chorí, tak potom aj v situácii, keď chorí nie ste, ale lepšie sa tak chránite pred rôznymi chorobami. Vaše telo je oveľa odolnejšie a aj keď ochoriete, tak priebeh choroby bude rozhodne jednoduchší, než keby ste nejedli žiadne ovocie a zeleninu.

vitaminy

Druhý tip: Vývar

Naše babičky nám stále dookola vtĺkali a stále vtĺkajú do hlavy, že na prechladnutie je najlepší kurací vývar. A to môžem zo svojej skúsenosti dokonca aj potvrdiť, pretože kurací vývar je niečo, čo nielen výborne chutí a zasýti vás, ale aj vám pomôže pri prechladnutí a oveľa rýchlejšie sa zotavíte. Nie je preto na škodu mať v mrazničke kurací vývar zamrazený a keď budete chorí, tak si ho jednoducho rozmrazíte, poriadne ohrejete a zjete. Uvidíte, že sa po kuracom vývare budete cítiť zase o niečo lepšie. A o to predsa ide – cítiť sa lepšie a čo najrýchlejšie sa zotaviť z prechladnutia. Tak snáď vám článok pomohol.