Led pásy pre lepšiu viditeľnosť ako aj pre dekoráciu

Veľa interiérov bolo, je a bude odkázaných na umelé osvetlenie. Na svetlené produkty, ktoré poskytnú kvalitnú viditeľnosť do našich priestorov, ktorými môžeme osvetliť buď celé miestnosti, alebo si skôr detailnejšie posvietiť na nejakú jednu plochu či na nejaký predmet. Áno, sú situácie, v ktorých oceníme nejaké konkrétne podsvietenie, a to napríklad pracovnej plochy, akou je kuchynská linka. No samozrejme v bežnom interiéri existuje aj veľa ďalších plôch a predmetov, ktoré sa takto oplatí zvýrazniť. A moderný spôsob, akým sa dá získať takéto osvetlenie alebo zvýraznenie, predstavujú led pasy https://www.ledprodukt.sk/206-profi-led-pasy-osram-zaruka-5-rokov.

pružný led pás

Majú veľmi praktické prevedenie a sa ľahko inštalujú. Táto kategória svetelných produktov navyše predstavuje rozmanitosť, možnosť vybrať si rôzne typy pásikov podľa prevedenia, ale napríklad aj podľa farby diód a farby emitujúceho svetla.

  • Pásiky sú pružné a z dolnej časti samolepiace, praktickým spôsobom sa teda dajú umiestniť (nalepiť či nainštalovať) na ľubovoľné miesto, kde následne budú poskytovať žiarenie, resp. biele alebo farebné svetlo.

Bolo spomenuté, že vyberať môžete spomedzi rôznych typov pásikov, a to primárne podľa farby diód, čiže následne podľa sfarbenia sveta, aké vám vyhovuje. Dostupné sú pásiky osadené klasickými diódami, teda také, ktoré žiaria biele svetlo (podľa teploty svetla potom- teplá, neutrálna a studená), ale popularite sa tešia aj typy osadené diódami RGB, čiže tie farebné.

farebné svetlá, guľa

Tieto druhé, čiže RGB alebo farebné, majú skôr dekoračný význam. Sú skvelé tam, kde potrebujete zvýrazniť nejakú plochu či predmet. Používajú sa napríklad v bare na osvietenie barového pultu, no majú aj množstvo iných využití. Čo je však dôležité, nastavujú a regulujú sa s diaľkovým ovládačom, je teda možné farebné svietenie ovplyvňovať na diaľku, a to napr. podľa aktuálnej atmosféry či nálady.

Klasické pásiky zasa môžete využiť skôr funkčným spôsobom, napríklad na osvetlenie- kuchynskej linky, schodov, vnútra skriniek, zrkadiel,… a rôznych plôch vo vašej domácnosti.

Podobné príspevky